اعلام متوسط قیمت کالاهای خوراکی در خرداد۱۴۰۰

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز آمار ایران، در خرداد ماه ۱۴۰۰ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به این شرح است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام “شیرینی خشک” و “رشته آش” با ۲،۷ درصد و “برنج ایرانی درجه یک” با ۲.۰ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام “مرغ ماشینی” با ۴،۸ درصد، “کنسرو ماهی تن” و ” گوشت گاو یا گوساله ” با ۱.۱ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در این گروه ” گوشت گوسفند” با ۲.۲ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “شیر خشک” با ۴،۲ درصد، “تخم مرغ ماشینی” با ۴.۱ درصد بوده است.

متوسط قیمت کالاهای خوراکی در خرداد۱۴۰۰

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “خربزه” با ۲۴،۴ درصد و “هندوانه” با ۱۵.۱ درصد میباشد. همچنین در این گروه “هلو” با ۱۵.۴ درصد و “پرتقال” با ۸.۸ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “سیب زمینی” با ۱۴،۷ درصد، “گوجه فرنگی” با ۱۴.۳ درصد، “بادمجان” با ۱۱.۰ درصد و “پیاز” با ۹.۹ درصد بوده است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت در مقایسه با ماه قبل مربوط به “نوشابه گازدار” و “شکر” با ۵،۲ درصد و “قند” با ۲.۷ درصد بود.

223227

مجله اینترنتی آجورلو

درباره ی Bntrxwq805905

مطلب پیشنهادی

چه کسانی از طرح مالیات بر عایدی سرمایه معاف هستند؟

چندی پیش مجلس کلیات طرح خود برای مالیات بر عایدی سرمایه را تصویب کرد اما …